Malacká 2716/48A , 900 31 Stupava +421 905 951 895 +421 911 951 895 admin@land-rover-parts.sk

Vážení zákazníci, naša predajňa bude v termíne 15.7.2024 (pondelok) až 26.7.2024 (piatok) zatvorená z dôvodu čerpania dovolenky.

Toggle Bar

značka, história a tradícia

LAND ROVER

LAND ROVER - značka, história a tradícia

Ako vznikol legendárny Land Rover?

Už viac než šesťdesiat rokov firma Land Rover vyrába najlepšie vozidlá na svete s náhonom na všetky štyri kolesá. Pokiaľ hľadáte výkonný a spoľahlivý automobil pre jazdu na ceste i v teréne, je práve Land Rover správnou voľbou.

História značky Land Rover začína v ťažkých povojnových rokoch. Svet v roku 1945 bol veľmi odlišný od súčasného. Vojna priniesla mnoho zmien, farby na mapách sa menili a mocné národy ležali zničené v troskách. Veľká Británia bola vyčerpaná do poslednej kvapky a ľudia žili v ťažkých ekonomických podmienkach. Britský priemysel, ktorý ťažil z vojnových zákazok, prestal produkovať a firmy sa ocitli bez objednávok.

Britská vláda prijala plán na obnovu hospodárskej prosperity a automobilový priemysel bol jedným zo stavebných pilierov ekonomického rozvoja. Automobilky však museli prekonávať mnoho dnes nepredstaviteľných prekážok. Napríklad dodávky ocele boli na prídel a rozdeľovali sa podľa pomeru vyrobených áut, ktoré boli určené na vývoz, aby do zeme prichádzalo čo najviac peňazí zo zahraničia.

Pri zrode značky LAND ROVER stáli bratia Maurice a Spencer Wilksovci, ktorí sú tiež autormi prvého modelu. Ich nápad vychádzal z potreby vyrobiť nenáročné, ale spoľahlivé a praktické vozidlo na povojnové obdobie. Maurice Wilks vlastnil pozemok s farmou a sám potreboval všestranné vozidlo, ktoré by mohol používať nielen na cestnú dopravu, ale tiež v teréne alebo aj ako ľahký traktor. A bol to rovnako on, ktorý prišiel s nápadom na projekt LAND ROVER.

Prvé riešenie vychádzalo z vojenského Jeepu a osvedčilo sa i vo veľmi náročných podmienkach. Bratia Wilksovci však chceli vytvoriť vlastnú koncepciu. Pretože nedostatok ocele stále pretrvával, použili hliníkovú zliatinu, ktorá sa počas vojny používala na výrobu lietadiel. Tento materiál bol nielen dostupnejší, ale taktiež ľahší a odolnejší proti korózii. Problémom však bola jeho húževnatosť v ťažkých podmienkach, preto najnáročnejšou úlohou bolo vyrobiť šasi.

Výsledkom však bolo výborné technické riešenie, ktoré sa stalo základom vozidiel LAND ROVER na ďalších 50 rokov. Práca na prototype začala na jar v roku 1947 a v lete bolo vozidlo dokončené. Vyrobený LAND ROVER bol presne tým všestranným vozidlom, ktoré Maurice Wilks potreboval. Mimoriadne úsilie, nové invencie a nevyčerpateľná pracovná energia bratov Wilksovcov boli hlavnými atribútmi pre vznik novej značky LAND ROVER.

Pozáručný servis zn. Land Rover.

pozáručný servis vozidiel

Pozáručný servis všetkých modelov Land Rover, odborne nainštalujeme príslušenstvo alebo pripravíme auto na jazdu v teréne či expedíciu.

Maloobchod ND a autopríslušenstva.

pre vlastníkov automobilov zn. Land Rover

Distribuujeme náhradné diely a príslušenstvo na všetky modely LAND ROVER autoservisom v rámci celej SR.

Veľkoobchod ND pre autoservisy.

predaj ND a autopríslušenstva

Distribuujeme náhradné diely a príslušenstvo na všetky modely LAND ROVER autoservisom v rámci celej SR.

Adresa

LR PARTS, s.r.o.
Malacká 2716/48A
900 31 Stupava

Fakturačné údaje

IČO: 44 620 241
DIČ: 2022886635
IČ DPH: SK2022886635

Otváracia doba

PO - Pia: 08:00 - 16:30
So: zatvorené
Ne: zatvorené

Kontaktné údaje

+421 905 951 895
+421 911 951 895
admin@land-rover-parts.sk